Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu
ul. Trzebnicka 4B - Dla Sprawców Przemocy

Informacje

Powiat Milicki solidarny z Ukrainą

Wspieramy rodziny

Reaguj, bo przemoc nie skończy się sama

Dla Sprawców Przemocy

Od 2009 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu realizuje:

„Powiatowy Program Korekcyjno – Edukacyjny dla Sprawców Przemocy w Rodzinie”

Program został przyjęty do realizacji przez Radę Powiatu w dniu 18 czerwca 2009 r. Uchwałą nr XXVJ/183/2009

Jest to zadanie zlecone - z zakresu administracji rządowej (art. 6 ust 4 pkt. 2 ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie).

Z założenia program jest szansą na wyeliminowanie negatywnych zachowań sprawcy, jego całkowitą resocjalizację, a co za tym idzie poprawę życia rodzin borykających się z problemem przemocy domowej.

Program adresowany jest do osób skazanych za czyny określone w art. 207 kodeksu karnego lub inne przestępstwa przeciwko rodzinie z zastosowaniem przemocy wobec najbliższych.

Podstawowym celem tego programu jest zaprzestanie stosowania przemocy poprzez edukację sprawcy, uświadomienie destrukcyjnych zachowań i mechanizmów oraz nauczenie konstruktywnych sposobów działania, odpowiedzialności za popełnione czyny, umiejętności rozwiązywania problemów w sposób akceptowany społecznie, prawidłowej komunikacji partnerskiej, wyrażania uczuć, umiejętności korzystania ze wsparcia społecznego. Kolejnym etapem w programie jest opracowanie konstruktywnych schematów zachowań i nauka ich stosowania.

Aktualne ulotki oraz plakaty propagujące program wydrukowane w 2013 r. dostępne są w siedzibie PCPR oraz zostały rozdysponowane oo jednostek na terenie powiatu. Otwórz!, Przeczytaj! Zastanów się! Przyjdź!

Ulotka strona 1 Ulotka strona 2
broszura_1 broszura_1

 

Kliknij, aby obejrzeć strony ulotki w pełnych rozmiarach

Autor: PCPR Milicz

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-04-01 11:20:17przez: PCPR Milicz
Opublikowano:2021-04-01 11:22:23przez: Dariusz Besz
Podmiot udostępniający: PCPR w Miliczu
Odwiedziny:2962

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.