W dniu 12 kwietnia br. odbyło się kolejne spotkanie grupy wsparcia pt. „Przepis na udane życie a przepis na sałatkę”. W spotkaniu brało udział 5 osób z rodzin zastępczych, psycholog oraz koordynator rodzinnej pieczy zastępczej.

Spotkanie przebiegało w miłej i wszystkim paniom znanej atmosferze, a mianowicie - kuchni domowej. W czasie spotkania uczestniczki oprócz podania składników na udane życie przygotowały pyszne dwie sałatki. Wykonanie sałatek okazało się łatwym zadaniem dla Pań, które z uśmiechem i ochoczo zabrały się do pracy.

Spotkanie zakończono degustacją wiosennych sałatek.

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu ogłasza nabór na stanowisko pracy, które nie należy do kategorii stanowisk urzędniczych w tym kierowniczych urzędniczych w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu:

koordynator / młodszy koordynator rodzinnej pieczy zastępczej - zatrudnienie: w ramach projektu "Bliżej dzieci"
w okresie od 01.07.2018 r. do 31.12.2020 r.

Szczegółowe informacje dotyczące ogłoszenia -

Kwestionariusz osobowy kandydata -

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu we współpracy z psychologiem oraz certyfikowanym psychoterapeutą - Panią Małgorzatą Styburską zorganizowało w dniu 06.04.2018 r. warsztaty psychoonkologiczne. W ramach współpracy z Zespołem Szkół w Miliczu została udostępniona sala oraz bufet kawowo – herbaciany.

W ramach programu wieloletniego pn. Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych w zakresie zadania pn. Wsparcie psychoonkologiczne dla pacjentów onkologicznych i ich bliskich na lata 2017-2019 prowadząca zapoznała uczestników z Programem Simontona, który głównie jest skierowany do osób chorych na raka, ale jego elementy przydadzą się każdemu, kto chce lepiej zadbać o swoje zdrowie. Obecni mieli również możliwość doświadczyć treningu relaksacyjnego.

W warsztatach brało udział 19 uczestników w tym rodziny zastępcze, pracownicy instytucji: Ośrodka Pomocy Społecznej w Miliczu, Domu Pomocy Społecznej w Miliczu oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu.

Każdy z uczestników otrzymał od prowadzącej broszurę pt. „Moje życie z chorobą nowotworową” oraz zaświadczenie potwierdzające udział w warsztatach.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu w imieniu Fundacji EY serdecznie zaprasza do udziału w projekcie CEMS Chance.

Projekt ten to 4 - dniowy cykl warsztatów skierowany do uczniów III klasy gimnazjum oraz I klasy szkoły ponadgimnazjalnej z całej Polski, którzy pochodzą z małych miejscowości lub znajdują się w trudnej sytuacji życiowej – rodzinnej, finansowej czy zdrowotnej. Szczególnie zapraszana do udziału w projekcie jest młodzież z rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej. Podczas pobytu w Warszawie uczestnicy biorą udział w licznych szkoleniach, warsztatach i panelach motywacyjnych, które mają na celu pomóc im m.in. w wyborze przyszłej ścieżki edukacyjnej oraz zachęcić do samorozwoju.

Najbliższa jedenasta już edycja projektu odbędzie się w dniach 15 – 18 maja 2018 r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Rekrutacja do projektu odbędzie się w dniach 31 marca – 13 kwietnia poprzez formularz na stronie internetowej: www.cemschance.pl

Udział w projekcie jest bezpłatny. Jedynym kosztem ponoszonym przez uczestnika jest dojazd do Warszawy i powrót do domu.

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu informuje o wyborze oferty dotyczącej: poradnictwa i wsparcia grupowego w zakresie podnoszenia kompetencji społecznych (poradnictwa specjalistycznego) dla uczestników projektu „Lepszy start II” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 - 2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Szczegóły w załączniku -