Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu uprzejmie informuje, iż w dniu 12 czerwca 2018 r. Rada Nadzorcza Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uchwałą nr 7/2018 zatwierdziła program „Zajęcia klubowe w WTZ”, a Zarząd PFRON, uchwałą nr 41/2018 z dnia 26 czerwca 2018 roku przyjął procedury przedmiotowego programu.

Więcej informacji na temat programu -

Zasady zbierania i rozpatrywania wniosków -

Wniosek o przyznanie środków PFRON -

Szczegółowe procedury realizacji programu dostępne są na stronie internetowej: www.pfron.org.pl

Hasło przewodnie: Nie przemocy!

W dniu 20 czerwca 2018 roku o godzinie 15.00 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu zorganizowało na świeżym powietrzu imprezę z okazji Dnia Dziecka połączoną z rozpoczęciem wakacji. Pani Dyrektor Monika Szczepańska powitała przybyłe dzieci wraz z opiekunami życząc miłej zabawy i udanego wypoczynku.

Mocnego wsparcia podczas zabawy udzieliła kolejny raz Młodzież z Klubu Wolontariatu „Pomocna Dłoń” ze Szkoły Podstawowej w Szkaradowie. Młodzież zaprezentowała piękne przedstawienie pt. „Księżniczka Kunegunda”, pokaz tańca nowoczesnego i kilka piosenek. Wszystkie prezentacje przeplatane były grami, malowaniem twarzy , zabawami integracyjnymi o treści profilaktycznej dotyczącej przeciwdziałania przemocy w rodzinie i konkursami do których zachęcono także opiekunów. Za udział w konkurencjach wszystkie dzieci otrzymywały ciekawe upominki (plecaki, kolorowanki, kredki, pisaki, breloczki, zawieszki, notesiki, markery, zakładki do książek, karty, gry, puzzle, zeszyty, naklejki, kalendarzyki, mini broszurki, temperówki, smycze, witaminki, długopisy, kolczyki, bransoletki, spinki itp).

Piękny bukiet kwiatów dla Pani Dyrektor
Moniki Szczepańskiej
za udaną współpracę pomiędzy
Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Niechlowie
a Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu.

Pomóżmy Jackowi wrócić do nas!

Budzimy Jacka23 letni chłopiec, który od urodzenia choruje na miopatie miofibrillare. Jacek mieszka w starej kamienicy, na 1 piętrze wraz z rodzicami i bratem, z którym dzieli maleńki pokój. W ciągu swojego życia przeszedł bardzo wiele m.in. został poddany ciężkiej operacji kręgosłupa, która zakończyła się pozytywnie a kręgosłup został skorygowany z 84 do 42° skrzywienia.

Niestety trzy miesiące temu podczas wymiany rurki tracheotomijnej doszło do komplikacji w wyniku, których Jacek nie otrzymywał tlenu przez ok. 10 do 15 min a jego oddech zatrzymał się całkowicie.

Aktualnie Jacek przebywa w domu, w stanie wegetatywnym, jest odżywiany przez skórną gastrostomię endoskopową (PEG) oraz podłączony do respiratora całodobowo. Chłopiec daje nieliczne oznaki funkcji życiowych.

Okazuje się jednak, że to może się zmienić. Naukowcy stworzyli tzw. Cyber-Oko – jest to urządzenie, które wykorzystuje techniki śledzenia wzroku, analizy fal mózgowych EEG i komputerowego interfejsu zapachowego. Składa się ono z kamery na podczerwień i specjalnego programu odczytującego ruch gałki ocznej, co pozwala śledzić miejsce na ekranie monitora, na które patrzy użytkownik. Dzięki temu pacjent może np. poinformować, że chce mu się pić albo poprosić o otwarcie okna. Oprócz zwykłej komunikacji, urządzenie to ma wiele innych zalet – posiada gotowe zestawy ćwiczeń oraz możliwość tworzenia własnych, dostosowanych do potrzeb użytkownika. Jego funkcje to m.in. czytanie książek, odtwarzanie muzyki, gry i quizy.

Chcielibyśmy ułatwić życie Jacka i jego rodziny poprzez polepszenie ich warunków mieszkaniowych a także pomoc w zakupie tzw. Cyber-oka, dzięki któremu rodzina mogłaby nawiązać kontakt z chłopcem. Koszt tego urządzenia to około 25 000 zł. Dla nich byłby to bezcenny dar…

Wpłaty należy przekazywać na konto:
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym
„SŁONECZKO”
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
W tytule przelewu należy wpisać:
692/M Jacek Matyla