Jesteśmy bardzo wdzięczni za pozytywny odzew na nasz apel o pomoc na rzecz podopiecznego Mateusza Kowalskiego - Socha przebywającego w rodzinie zastępczej zawodowej specjalistycznej.

Składamy najserdeczniejsze podziękowania dla Darczyńców, którzy dotychczas finansowo wspomogli chłopca. Dzięki temu możliwa będzie jego rehabilitacja i zakup koniecznego sprzętu.

Dyrektor PCPR Monika Szczepańska
wraz z pracownikami i rodziną zastępczą

Podziękowanie dla Firmy Tarczyński S.A. -

Podziękowanie dla SM "Barycz" -

Podziękowanie dla SI "Texim" -

W  związku z zagrożeniem epidemiologicznym wszyscy musimy wspólnie podjąć działania zmierzające do ograniczenia rozprzestrzeniania się groźnego koronawirusa COVID-19.

Jako oddolna inicjatywa (PCPR MILICZ) apelujemy do osób, firm i instytucji o pomoc rzeczową - wsparcie naszej zbiórki. Naszej pomocy potrzebują:

  • Dom Pomocy Społecznej w Miliczu,
  • Dom Pomocy Społecznej w Krośnicach,
  • Zespół Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych „Dom nad Baryczą”,
  • Rodzinne Domy Dziecka funkcjonujące na terenie naszego powiatu.

Zdajemy sobie sprawę, że niektóre produkty i środki odkażające są obecnie ciężko dostępne ale może ktoś posiada większą ilość i chciałby wspomóc w/w placówki. Produkty, które są potrzebne to: środki do dezynfekcji, maseczki, rękawiczki, artykuły higieniczne, ręczniki papierowe.

W tych trudnych dniach gdy naszym wspólnym wrogiem stał się niewidzialny Koronawirus (COVID-19) porzućmy wszelkie podziały i złączmy siły we wspólnej walce.

W/w artykuły można dostarczać do w/w jednostek po uprzednim kontakcie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu tel. 71 38 41 384, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zbiórka trwa od 03.04.2020 r. do 30.04.2020 r.

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu
Monika Szczepańska wraz z pracownikami

Kartki swiatecznePowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu składa serdeczne podziękowania Warsztatom Terapii Zajęciowej oraz Powiatowemu Ośrodkowi Wsparcia w Miliczu za przygotowanie pięknych i niepowtarzalnych kartek Wielkanocnych dla naszej jednostki.

Wyrażając swą wdzięczność za serce i dobrą wolę życzymy wielu sukcesów i powodzenia w realizacji życiowych marzeń oraz zdrowych i pogodnych świąt Wielkanocnych, smacznego jajka i wesołego dyngusa.

Dyrektor PCPR Monika Szczepańska
wraz z pracownikami

W dniu 12 marca 2019 r. na prośbę Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu Pani Moniki Szczepańskiej odbyło się szkolenie dla pracowników dotyczące pandemii koronawirusa. Szkolenie zostało przeprowadzone przez Pana Józefa Nowak - Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Miliczu. Podczas spotkania pracownicy zapoznali się z podstawowymi informacjami na temat koronawirusa oraz jak chronić się przed zarażeniem.