Hasło przewodnie: Nie przemocy!

W dniu 20 czerwca 2018 roku o godzinie 15.00 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu zorganizowało na świeżym powietrzu imprezę z okazji Dnia Dziecka połączoną z rozpoczęciem wakacji. Pani Dyrektor Monika Szczepańska powitała przybyłe dzieci wraz z opiekunami życząc miłej zabawy i udanego wypoczynku.

Mocnego wsparcia podczas zabawy udzieliła kolejny raz Młodzież z Klubu Wolontariatu „Pomocna Dłoń” ze Szkoły Podstawowej w Szkaradowie. Młodzież zaprezentowała piękne przedstawienie pt. „Księżniczka Kunegunda”, pokaz tańca nowoczesnego i kilka piosenek. Wszystkie prezentacje przeplatane były grami, malowaniem twarzy , zabawami integracyjnymi o treści profilaktycznej dotyczącej przeciwdziałania przemocy w rodzinie i konkursami do których zachęcono także opiekunów. Za udział w konkurencjach wszystkie dzieci otrzymywały ciekawe upominki (plecaki, kolorowanki, kredki, pisaki, breloczki, zawieszki, notesiki, markery, zakładki do książek, karty, gry, puzzle, zeszyty, naklejki, kalendarzyki, mini broszurki, temperówki, smycze, witaminki, długopisy, kolczyki, bransoletki, spinki itp).

 Ogromną niespodzianką tego popołudnia był Dmuchany Zamek z którego pod nadzorem dorosłych dzieci korzystały do woli.

Bardzo wesoły i wakacyjny klimat tworzyła oprawa muzyczna ze sprzętu nagłaśniającego udostępnionego przez Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Miliczu.

Dla wszystkich małych i dużych uczestników imprezy przygotowany został poczęstunek w postaci napojów , cukierków, ciasteczek itp.

Nad przebiegiem całej uroczystości z ogromnym zaangażowaniem czuwały Panie Koordynatorki z rodzinnej pieczy zastępczej, Pani Dyrektor i Pani Psycholog.

Zabawa trwała do godziny 18.00, a na zakończenie wszystkie dzieci z myślą o wakacjach zostały obdarowane piłkami.

W uroczystości brały udział dzieci przebywające w rodzinach zastępczych na terenie powiatu milickiego wraz z opiekunami.

Za możliwość zorganizowania uroczystości Dnia Dziecka wraz z rozpoczęciem wakacji, smacznych i słodkich przekąsek, pysznych napojów, ciekawych i kreatywnych upominków, wspaniałej muzyki, dmuchanego zamku ,ciekawych gier i zabaw integracyjnych, pięknie zagospodarowanego terenu na świeżym powietrzu…

dziękujemy wszystkim sponsorom.
To nie mogło się udać bez Was!

Lista darczyńców
Lista otrzymanych darów
Podziękowanie dla sponsorów