W dniu 12.05.2017 r. odbyło się kolejne spotkanie grupy wsparcia dla rodzin zastępczych z powiatu milickiego, w którym uczestniczyło łącznie 5 osób z rodzin zastępczych oraz pracownicy Zespołu ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej.

W czasie zajęć prowadzonych przez naszą psycholog – Panią Katarzynę dyskutowano „ Jak wspólnie z dzieckiem rozwiązywać problemy”. W oparciu o materiał filmowy prezentujący przykładową rozmowę z dzieckiem oraz dzieląc się własnym doświadczeniem omówiono najważniejsze aspekty rozwiązywania problemów z dzieckiem.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze przy muzyce.

Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału i przypominamy, że kolejne spotkanie odbędzie się w dniu 09.06.2017 r. o godz. 9.30.

W dniu 16.05.2017 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu wspólnie z Fundacją na rzecz Ziemi Milickiej zorganizowało jednodniowe szkolenie dla kadr pomocy społecznej z terenu powiatu milickiego pod tytułem: "Trening rozwojowy w kontekście komunikacji z trudnym klientem". Prowadzącą szkolenie była Prezes Fundacji na rzecz Ziemi Milickiej - Pani Urszula Kozłowska.

Tematy, które zostały omówione i w formie warsztatowej przećwiczone to m.in.:

 • Nawiązanie kontaktu z trudnym klientem
 • Sztuka komunikacji
 • Poziomy komunikacji
 • Wzajemne przenikanie się komunikacji werbalnej i niewerbalnej
 • Autodiagnoza osobowości
 • Asertywność w kontakcie z trudnym klientem
 • Rodzina oraz fazy jej rozwoju
 • Genogram
 • Ekogram

Miłym akcentem była wizualizacja i atrakcyjny sposób prowadzenia szkolenia. Na zakończenie każdy z dziewięciu uczestników otrzymał Certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu dziękuje darczyńcom, wspierającym nasze akcje z okazji Mikołajek oraz Dnia Dziecka.

Z okazji Dnia Dziecka zwracamy się do Państwa o pomoc i wsparcie licząc na obdarowanie 78 dzieci przebywających w rodzinach zastępczych oraz 35 dzieci przebywających w Zespole Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych „ Dom nad Baryczą” w Krośnicach.

Na terenie naszego powiatu w rodzinach zastępczych oraz rodzinnym domu dziecka przebywa:

 • 11 dzieci w wieku do 5 r. ż .(w tym 4 dziewczynek i 7 chłopców)
 • 36 dzieci – od 6 r. ż do 13 r. ż.( w tym 25 dziewczynek i 11 chłopców)
 • 13 dzieci – od 14 r. ż do 16 r. ż.( w tym 6 dziewczynek i 7 chłopców)
 • 18 dzieci - powyżej 16 r. ż.( w tym 5 dziewczynek i 13 chłopców)

Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie w postaci: zabawek, pluszaków, książeczek kolorowanek, gier i klocków dla naszych podopiecznych.

Mamy nadzieję, że znajdą się wśród Państwa osoby, które ofiarują z okazji Dnia Dziecka wymienione rzeczy lub przygotują miłą niespodzianką.

Bardzo prosimy i czekamy w naszej siedzibie przy ul. Trzebnickiej 4b w Miliczu lub pod numerem telefonu 71 38 41 384.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu zaprasza w imieniu Fundacji EY – partnera programu „Możesz i Ty” pełnoletnich wychowanków od 18 r.ż. do 26 r.ż. do udziału w bezpłatnym kursie programowania, dzięki któremu można zdobyć zawód programisty.

Program organizowany jest przez Fundację Dotrzymaj Kroku oraz Szkołę Programowania CODERS lab we współpracy z Fundacją EY.

Więcej informacji o programie na stronie www.mozeszity.pl

Ostateczny termin zgłoszeń do 17 maja 2017 r.

Skontaktuj się z Fundacją Dotrzymaj Kroku i prześlij wypełniony formularz, aby rozpocząć proces rekrutacji na kurs: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W dniu 28 kwietnia 2017 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu zorganizowało spotkanie informacyjne przeznaczone dla rodzin zastępczych, rodzinnego domu dziecka z terenu powiatu milickiego z przedstawicielami Ośrodka Adopcyjnego Dolnośląskiego Ośrodka Polityki Społecznej we Wrocławiu.

Spotkanie poświęcone było tematyce procedury adopcyjnej krajowej i zagranicznej z uwzględnieniem kwalifikacji według nowych zasad. W spotkaniu uczestniczyły 4 rodziny zastępcze / 5 uczestników oraz pracownicy naszej jednostki.

Na zaproszenie PCPR przyjechała: kierownik OA – Pani Katarzyna Zbąska oraz pedagog – Anna Adamicz z Ośrodka Adopcyjnego we Wrocławiu.

W trakcie spotkania zapoznano się ze statystykami dot. rodzin zastępczych, umieszczonych dzieci, postępowań adopcyjnych na terenie naszego powiatu oraz zadaniami Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej oraz rodzin zastępczych w ramach współpracy z Ośrodkiem Adopcyjnym. Uczestnicy spotkania otrzymali również materiały informacyjne dot. procedury adopcyjnej.

Spotkanie odbyło się w Sali konferencyjnej CEE w Miliczu i minęło w miłej atmosferze.